پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از تلگراف، «دیوید دِیویس» (David Davis) وزیر برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) امروز و پس از آغاز نشست پارلمان برای بررسی آغاز این فرآیند، ابراز امیدواری کرد که بحث و بررسی های مرتبط با برگزیت به خوبی ادامه پیدا کرده و به نتیجه مطلوبی برسد.

بر این اساس، بررسی شروع فرآیند برگزیت که از امروز در پارلمان این کشور آغاز گردید، قرار است تا روز پنجشنبه این هفته ادامه داشته و در نهایت به نتیجه گیری منتهی گردد.

لازم به ذکر است، دیوان عالی انگلیس چندی پیش با صدور دستوری، آغاز برگزیت را به رأی نمایندگان مردم در مجلس عوام منوط کرده بود و لذا دولت «ترزا می» بدون کسب آراء نمایندگان، دیگر نمی تواند به فعال سازی ماده ۵۰ معاهده لیسبون بپردازد.

لازم به ذکر است، مردم انگلیس در ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی با شرکت در یک همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند؛ اما تا کنون فرایند خروج که لازمه آن به جریان انداختن ماده ۵۰ معاهده لیسبون است، شروع نشده بود.

این در حالیست که پیشتر قرار بود این اقدام تا پیش از پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

پایگاه خبری نهانه – جدیدترین اخبار ایران و جهان
کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت.


مشاهده خبر : پارلمان انگلیس جلسه دو روزه بررسی «برگزیت» را آغاز کرد

پارلمان انگلیس جلسه دو روزه بررسی «برگزیت» را آغاز کردلینک منبع

پاسخ دهید