4 ساعت ago
اخبار

3 بازدید

۵۷ دقیقه پیش
اخبار اجتماعی

۱ بازدید

دومین کنگره بین المللی سلامت همراه در شیراز گشایش یافت

به گزارش خبرنگار ازامروز ، صاحبنظران از کشورهای انگلستان ، هلند ، استرالیا ، رومانی ، ترکیه ، مکزیک و یونان در این کنگره دو روزه حضور دارند .
هدف اصلی این کنگره ایجاد فضای تبادل ایده ها، مفاهیم، تکنیک ها، آزمایش ها و برنامه های کاربردی دستگاه های ارتباطی موبایل مانند تلفن های همراه، کامپیوترها و رایانه های شخصی جیبی در استفاده از خدمات و اطلاعات بهداشت و سلامت است.
به عنوان زیر مجموعه ای از سلامت الکترونیک (eHealth)، دومین کنگره بین المللی سلامت همراه شیراز- ۹۵ به طور عمده بر موضوعاتی از قبیل دریافت خدمات سلامت از طریق ارتباطات موبایل و فناوری های چند رسانه ای تمرکز دارد.
دکتر کامران باقری لنکرانی رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس این کنگره گفت: سلامت همراه اصطلاحی است که برای برنامه‌های کاربردی که در زمینه سلامت عمومی توسط دستگاه‌های تلفن همراه و فناوری ارتباطی پشتیبانی می‌شوند، کاربرد دارد.
وی ادامه داد: ۸۰ میلیون سیم‌کارت در کشور فعال است که بیش از ۵۰ میلیون آن تلفن هوشمند است و به جز یک دهک شاید تمام دهک‌ها به این فناوری دسترسی دارند.
لنکرانی اضافه کرد:موضوع استفاده از فناوری ارتباطات در بیمارستان‌ها و برای تولید تصاویر الکترونیک رادیولوژی کاربرد دارد ، رادیولوژی الکترونیک اکنون همه‌گیر شده و دیگر کسی کلیشه و فیلم چاپ نمی‌کند .
وی بیان کرد: ما در بحث سلامت و پایش سلامت تلفن همراه نوپا هستیم و هنوز از این ظرفیت برای پایش بیماران و درمان آن‌ها از امکانات موجود در فضای تلفن همراه استفاده نمی‌کنیم به سبب این‌که کاری بین بخشی است و نیاز به دانش‌های متفاوت دارد.
دکتر جلیل معصومی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر اجرایی کنگره در حاشیه این کنگره به خبرنگار ازامروز گفت : ۴۰۰ مقاله به دبیر خانه این کنگره ارسال شده و ۵۰۰ نفر از استادان دانشگاه و صاحبنظران داخلی و خارجی در آن حضور دارند .طی روزهای برگزاری کارگاههای تخصصی پیرامون سلامت همراه نیز برگزار می شود .
دکتر سید محمدجواد مرتضوی دبیر علمی کنگره نیز به خبرنگار ازامروز گفت : ۱۸ مقاله برای سخنرانی و ارائه در این کنگره انتخاب شده و ۲۳۰ مقاله هصورت پوستر انتخاب شده است .
وی افزود: از طیف گسترده‌ای از کشورها سخنران خارجی داریم و برخی سردبیر چند ژورنال شناخته‌شده هستند و خانم پروفسور بالاس از انگلیس و سخنرانانی از مکزیک، هلند، استرالیا و یونان در کنگره سخنرانی خود را ارائه می‌کنند.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۶۱۱۳ /۱۸۷۶

ن خشنودی, [۲۲.۰۲.۱۷ ۰۸:۳۵]لطفا بعد از اطلاع استفاده شود

انتهای پیام /*

دومین کنگره بین المللی سلامت همراه در شیراز گشایش یافت

همچنین ببینید


کشف ۴۴۰۰ کیلو مواد مخدر در استان گلستان طی ۱۱ ماه گذشته به گزارش دریافتی …

لینک منبع

همچنین ببینیدmahdi4187 ۱۲ دقیقه پیش اخبار بین الملل ۱ بازدید فرمانده ارشد جنگ:نیروهای عراقی آماده واردکردن …لینک منبع

پاسخ دهید