پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
توضیحات در مورد تکلیف افزایش محتوای بومی در اقتصاد مقاومتی اخبار اقتصادی :

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات گروه خبری نهانه به نقل از فارس، اخیرا فارس در گزارشی با عنوان «توسعه محتوا در سایه افزایش پهنای باند مغفول ماند/ تکلیف اقتصاد مقاومتی برای رشد ۱۰ برابری محتوای بومی محقق نشد» به موضوع تکلیف اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات در بخش افزایش سهم محتوای بومی پرداخته است.

در این گزارش اعلام شد که « وزارت ارتباطات در سال ۹۵ مسئول توسعه ۱۰ برابری تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌و کار دیجیتالی با مشارکت بخش خصوصی بود، اما فعالیت‌های این وزارتخانه بر توسعه سخت‌افزاری متمرکز شد و از توسعه نرم‌افزاری تا حدود زیادی بازماند.»

در این گزارش آمده: «طبق این تکلیف، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه مجری مسئول توسعه ۱۰ برابری تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی برای اجرا در سال ۹۵ بوده است. این در حالی است که بنابر اعلام مسئول این پروژه که برای جلوگیری از محتوای غیرایرانی اسلامی و حمایت از تولید داخل برای جایگزینی محتوای غربی از ابتدای  سال  تعریف شده، افزایش دو برابری محتوای بومی هدف‌گذاری شده است.»

این گزارش از این آدرس در دسترس است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به این گزارش واکنش نشان داد و با ارسال توضیحی به گروه خبری نهانه به نقل از فارس، اعلام کرد: «احتراماً پیرو خبر منتشر شده در گروه خبری نهانه به نقل از فارس مورخ ۹۶٫۱٫۴ تحت عنوان «توسعه محتوا در سایه افزایش پهنای باند مفقود ماند/ تکلیف اقتصاد مقاومتی برای رشد ۱۰ برابری محتوای بومی محقق نشد» به اطلاع می‌رساند افزایش سهم تولید محتوای داخلی یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که می‌‌بایستی توسعه تولید محتوا تا پایان ۱۳۹۵، به دو برابر و تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۰ برابر برساند که این امر نیز محقق شده است و بر اساس گزارش خودتان تا پایان سال ۱۳۹۵، تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی به دو برابر رسیده است ولی متأسفانه در خبر مذکور تعهد پایان سال ۱۴۰۰ به عنوان تعهد پایان سال ۱۳۹۵ مطرح گردیده است و عملکرد مثبت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را منفی جلوه داده است. »

تاکید وزارت ارتباطات درباره تکلیف افزایش سهم تولید محتوای داخلی تا پایان ۱۳۹۵، به دو برابر و تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۰ برابر، در حالی عنوان شده که گزارش فارس براساس مطالب یک کتابچه ارائه شده در یکی از همایش‌های وزارت ارتباطات با موضوع محتوا که توسط یکی از سازمان های زیرمجموعه وزارتخانه برپا و نگاشته شده است.


در این کتابچه برنامه‌های توسعه محتوای دیجیتالی شرح داده شده و عین مطلب آن در گزارش فارس استفاده و مورد استناد واقع شده است.

اکنون مشخص نیست، واقعیت در متن مکتوب کتابچه حاوی ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و یا در توضیحات وزارت ارتباطات نهفته است.

انتهای پیام/ب

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازهلینک منبع

پاسخ دهید