عباس محبوب: «مرز خوشبختی» سوژه جدیدی دارد – مجله سرگرمی ازامروز
عباس محبوب: «مرز خوشبختی» سوژه جدیدی دارد

خبرگزاری فارس: «عباس محبوب» بازیگر سریال «مرز خوشبختی» به کارگردانی حسین سهیلی زاده گفت:‌ عباس آقای سوپری در این سریال به طور ناخواسته وارد ماجراهایی می‌شود که با داستان اصلی سریال گره خورده است و سوژه جدیدی در این سریال نشان داده می‌شود که حول محور چند جوان است.

وی ادامه داد: معتقدم حسین سهیلی زاده کارگردان مسلط و کاربلدی است و به من قول داده تا در کار بعدی‌اش هم حضور داشته باشم.

مرز خوشبختی

 

این بازیگر درباره حضور در آثار طنز گفت:‌ خودم را به ژانر خاصی محدود نمی‌کنم و بیشتر به دنبال این هستم که بازی خوبی را در هر اثری ارائه دهم. وقتی یک نقش برای خود بازیگر باورپذیر باشد مردم هم آن را به راحتی می‌پذیرند.

بازیگر سریال «خوب،‌بد،‌زشت» با اشاره به اینکه مردم مرا به عنوان بازیگر طنز می‌شناسند، بیان داشت:‌ ده سال برنامه «سیمای اقتصاد» را به همراه ناصر لقایی، محمد شیری، ممدوح هاشمی، احمد مندوب هاشمی، شاپور شهیدی اجرا می‌کردیم. این برنامه طنز انتقادی بود که از سال ۶۰ تا ۷۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شد و به این دلیل که حرف دل مردم را می‌زد، علاقه‌مندان بسیاری داشت و از همانجا مردم مرا به عنوان بازیگر طنز به خاطر دارند.

وی در ادامه افزود:‌ آن زمان که این برنامه را کار می‌کردیم، فضای جامعه به دلیل تقارن با زمان جنگ ملتهب بود و شرایط سختی را پیش رو داشتیم، اما هر فردی رسالتی دارد و ما نیز وظیفه خود را به گونه‌ای انجام دادیم که کمی از استرس مردم در آن شرایط بکاهیم و روحیه‌شان را عوض کنیم.

مرز خوشبختی
محبوب درباره اینکه آیا نمی‌خواهید برنامه‌ای مشابه «سیمای اقتصاد» بسازید، گفت:‌  واقعیت این است که فکر نمی‌کنم آن برنامه تکرار شود. به این دلیل که در آن زمان شرایط خاص بود و ما با گروهی متشکل از نویسنده و تهیه کننده‌ای که به شدت حرفه‌ای بودند کار می‌کردیم. از طرفی هم شرایط الان جامعه ما به گونه‌ای است که شاید برخی برنامه‌های انتقادی به راحتی تولید نشوند. همیشه می‌گویم در یک اثر نمایشی باید یک قدم جلوتر از جامعه باشیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم که مورد توجه مردم قرار بگیرد و برایشان جذابیت داشته باشد. انتقاد زمانی موثر خواهد بود که سازنده باشد نه اینکه به خاطر حسادت و دشمنی کسی را نقد کنیم که نقد حساب نمی‌شود. اگر انتقادی سازنده باشد چه اشکالی دارد که مطرح شود؟! و موثر هم باشد.

سریال «مرز خوشبختی» به کارگردانی حسین سهیلی زاده هر شب از شبکه دو سیما پخش می‌شود.عباس محبوب: «مرز خوشبختی» سوژه جدیدی دارد


اخبار فرهنگی خبر فرهنگی فرهنگ فرهنگی هنری
bigtheme
لینک منبع

پاسخ دهید