پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
تولد ۲۰۰ موتورسیکلت برقی تهران در تیرماه اخبار سلامت و جامعه:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر، وحید حسینی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام این خبر گفت: آنگونه که نتایج منتشر شده در سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران نشان می‌دهد، موتورسیکلت‌های موجود که کاربراتوری هستند، عامل ۱۶ درصد آلودگی هوای تهران محسوب می‌شوند. بدین ترتیب شهرداری تهران درصدد برآمده تا برای حذف این بخش از آلودگی هوا، برنامه جایگزین کردن آنها با موتور برقی را در قالب یک چرخه ایجاد کند و به حرکت درآورد.

به گفته وحید حسینی، یکی از مشکلات در مسیر جایگزین کردن موتورهای برقی به جای کاربراتوری، فاصله قیمتی آنها بود که در موتور برقی قیمت ۹٫۵ میلیون تومان و موتور کاربراتوری قیمتی به مراتب پایین‌تر داشت. بدین ترتیب در سال گذشته ۲ اقدام صورت گرفت که یکی پایان شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری جدید بود که موتورهای انژکتوری با قیمت ۷ میلیون تومان باید جایگزین آن می‌شد و قیمتی نزدیک به موتور برقی داشت. اقدام دوم نیز بحث افزایش یارانه خرید موتورهای برقی بود. شهرداری تهران پیش از این قرار بود ۱٫۸ میلیون تومان به خرید هر موتوربرقی یارانه بدهد که این عدد را به ۲٫۵ میلیون تومان رساندیم تا قیمت یک موتور انژکتوری با یک موتور برقی کاملاً برابر شود و قابل رقابت باشد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: بخش دیگر از برنامه جایگزین کردن موتورسیکلت‌ها، آوردن موتور برقی به بازار خرید بود. در این راه با شرکت‌های دارای صلاحیت واردکننده و پلاک کننده مذاکره کردیم. یکی از بحث‌های اساسی ما در این زمینه توجه به موتورهایی بود که برای کار مناسب باشند. در حال حاضر بسیاری از موتورهای کاربراتوری که بیشتری پیمایش را در شهر دارند، موتورهای کار هستند؛ بنابراین باید موتوری وارد کشور می‌شد که بتواند با پیمایش بالا، دست‌کم برای ۱۰۰ کیلومتر تردد مناسب باشد. در مذاکره با شرکت‌ها چرخه جدیدی را تعریف کردیم که یارانه ۲٫۵ میلیون تومانی شهرداری برای موتور برقی را به عنوان تسهیلات بلاعوض به تولیدکننده بدهیم تا قیمت عرضه این شرکت را از رقم قیمت اصلی کم کند و به همان عدد ۷ میلیون تومانی برسیم که موتورهای انژکتوری دارند.

آنگونه که حسینی اظهار کرده، بخش آخر از برنامه موتورهای برقی جامعه هدف بود که در این بخش شرکت پیک سبز در بازار تهران فعالیت می‌کند. این شرکت در تأمین موتورهای برقی مشکل داشت. با خبر تأمین ۲۰۰ دستگاه موتور برقی، شرکت پیک سبز کل این تعداد را خرید تا ناوگان پیک موتور برقی خود را در محدوده بازار تأمین کند. بدین ترتیب از تیرماه، نخستین ناوگان پیک موتوری پایتخت در محدوده بازار آغاز به کار می‌کند.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: تولد ۲۰۰ موتورسیکلت برقی تهران در تیرماه

تولد ۲۰۰ موتورسیکلت برقی تهران در تیرماه

۳۰ April 2017 | 4:01 pmلینک منبع

پاسخ دهید