پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
کاهش آرای «روحانی» و افزایش رای «قالیباف» و «جهانگیری» بعد از اولین مناظره اخبار سیاسی:

به گزارش خبرنگار سیاسی گروه خبری نهانه به نقل از تسنیم، نخستین نظرسنجی‌های مراکز معتبر افکارسنجی پس از اولین مناظره(جمعه ۸ اردیبهشت) نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد که آرای حجت‌الاسلام روحانی به میزان قابل توجهی کاهش و آرای محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری افزایش یافته است.

این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آرای روحانی پس از این مناظره کاهش داشته و به آرای محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری افزوده شده است. تعیین تکلیف‌شدن بخشی از آرای بلاتکلیف در نظرسنجی‌های پیشین از ویژگی‌های نظرسنجی‌های جدید بعد از مناظره است. بخشی از مردم در نظرسنجی‌های قبل، رای خود را به بعد از مشاهده مناظره‌های انتخاباتی موکول کرده بودند.

با این حال همچنان حجت‌الاسلام روحانی در صدر قرار دارد اما اختلاف او با حد نصاب ۵۰ درصد لازم برای پیروزی در دور اول بسیار کمتر از قبل شده است.محمدباقر قالیباف نیز با افزایش آرای منتج از مناظره روز جمعه، تاحد قابل توجهی به حجت‌الاسلام روحانی نزدیک شده است.

بنابراین بر اساس نظرسنجی مراکز معتبر، هم‌اینک حجت‌الاسلام روحانی و محمدباقر قالیباف دارای بیشترین آرا بوده و در صدر هستند؛ پس از آنها حجت‌الاسلام رئیسی با فاصله  حدوداً ۱۰ درصد نسبت به آنها قرار دارد و اسحاق جهانگیری با فاصله حدود ۲۰ درصدی نسبت به صدر، در رتبه بعدی است.

اسحاق جهانگیری علیرغم کاستن از رای حجت‌الاسلام روحانی و افزودن به رای خود، هنوز تا قرار گرفتن در میان کاندیداهای اول و دوم فاصله بسیاری دارد.

در برخی نظرسنجی‌ها، مصاحبه‌شوندگان قالیباف را موفق‌ترین نامزد در مناظره اول توصیف کرده‌اند.

+ بیشتر بخوانید: جهانگیری آرای چه کسی را ریخت؟/ کاندیدای پوششی جواب عکس داد؟

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر سیاست: کاهش آرای «روحانی» و افزایش رای «قالیباف» و «جهانگیری» بعد از اولین مناظره

کاهش آرای «روحانی» و افزایش رای «قالیباف» و «جهانگیری» بعد از اولین مناظره

۳۰ April 2017 | 2:21 pmلینک منبع

پاسخ دهید