آخرین اخبار از کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوه

تیمی از کوه نوردان خراسانی در ارتفاعات «اشترانکو» ، به دلیل شرایط نامساعد جوی و ریزش بهمن در مسیر بازگشت دچار حادثه شدند.امداد هوایی برای پیدا کردن این کوهنوردان فراهم شده است.

سایت فدراسیون کوهنوری و صعود‌های ورزشی: متأسفانه تیمی ۱۵ نفره متشکل از کوه نوردان خراسانی به همراه راهنمای لرستانی، عازم صعود به ارتفاعات «اشترانکو» لرستان شده بودند، اما به دلیل شرایط نامساعد جوی و ریزش بهمن در مسیر بازگشت دچار حادثه شدند.

این گزارش حاکی است؛ جست‌وجو‌ها توسط تیم‌های امدادی منطقه در جریان است و «رضا زارعی» رئیس فدراسیون نیز عازم «لرستان» شده است.

وزیر ورزش و جوانان نیز به صورت مستمر پیگیر فرآیند جستجو و نجات بوده و همچنین بنا بر ابلاغ و پیگیری استانداری لرستان، شرایط امداد هوایی و حضور دائمی بالگرد در منطقه فراهم گردیده است.

بنا بر هماهنگی انجام شده با اداره ورزش و جوانان استان لرستان، ملزومات مورد نیاز تیم‌های امداد حاضر در منطقه مهیا شده است.

پیرو هماهنگی فدراسیون کوهنوری و صعود‌های ورزشی و مساعدت هیئت‌های استان لرستان، خراسان رضوی و مرکزی، تیم‌های زبده جستجو و نجات در منطقه حضور یافته اند.

نیرو‌های امدادی هلال احمر استان لرستان و شهرستان ازنا و همچنین کوهنوردان هیئت‌های مذکور در عملیات جست و جو فعال و در تلاش بوده‌اند، اما به طور موقت به دلیل شرایط محیطی و تاریکی شب، این اقدامات به اولین فرصت مناسب، موکول گردیده است.

گفتنی است؛ از این تیم ۱۵ نفره، متأسفانه پیکر بی جان دو نفر پیدا شده، ۶ نفر هنوز مفقود هستند و همچنین ۷ نفر نیز در صحت و سلامت منتقل شده‌اند.

فدراسیون کوهنوری از سایر کوه نوردان عزیز تقاضا دارد؛ بدون هماهنگی و اعلام نیاز به منطقه عازم نشوند.آخرین اخبار از کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوهلینک منبع

پاسخ دهید