پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
بزرگترین سقوط ۷سال اخیر وال استریت/ سهام آسیایی سقوط کرد خبر اقتصادی:

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه درحالی‌که نگرانی‌ها از احتمال افزایش تورم، بازارهای مالی را به لرزه درآورد و بازار سهام آمریکا را بیشتر در منطقه قرمز (ضرردهی)  فرو برد، وال‌استریت با بزرگترین سقوط خود از ۲۰۱۱ تا کنون روبرو شد و سهام آسیایی سقوط کرد.

در بازارهای آسیا ااندپی‌مینی با سقوط شدید ۳ درصدی به پایین‌ترین سطح ۴ ماهه خود رسید و ضررهای خود را از هفته گذشته، که به بالاترین رکورد تاریخ خود دست یافته بود، تا کنون، به ۱۲ درصد رساند.

گسترده‌ترین شاخص آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، با سقوط شدید ۴.۳ درصدی روبرو شد که بزرگترین سقوط آن از افت ارزش یوآن در آگوست ۲۰۱۵ تا کنون است. این شاخص امسال برای اولین بار به منطقه قرمز وارد شد.

شاخص نیکی۲۵ ژاپن با شیرجه‌ای ۶.۸ درصدی به قعر فرو رفت و به پایین‌ترین مقادیر ۴ ماهه خود نزدیک شد.

سهام تایوان ۵.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۴.۹ درصد سقوط کرد.

روز دوشنبه بازار سرمایه‌گذاران را از مسیری که عادت داشتند در آن، تحت شرایط آرام  سود ببرند ، به مسیری پرنوسان انداخت.

این عکس‌العمل شدید در شرایطی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران از ۹ سال سود متوالی لذت برده‌اند که دلیل آن هم وجد نرخ‌های بهره پایین بود که باعث شکوفایی و احیای رشد هماهنگ اقتصادی در جهان و بالا رفتن سود شرکت‌ها شده بود.

این خبر تکمیل می شود 

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : بزرگترین سقوط ۷سال اخیر وال استریت/ سهام آسیایی سقوط کرد

بزرگترین سقوط ۷سال اخیر وال استریت/ سهام آسیایی سقوط کرد

۶ February 2018 | 11:05 amلینک منبع

پاسخ دهید