پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
از راه‌اندازی کمپین «حمایت از کالای ایرانی» تا اعلام آمادگی برای تحقق مطالبه رهبر انقلاب در اخبار سیاسی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه گروه خبری نهانه به نقل از فارس، بعد از بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۷ و نامگذاری این سال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» بسیاری از مردم در فضای مجازی با هشتگ‌ها و تصاویر مختلف به این موضوع پرداختند، در این میان دانشگاهیان هم مانند همیشه دست به کار شدند و در قدم اول با راه اندازی کمپین « حمایت از کالای ایرانی» در فضای مجازی به فعالیت پرداخته و با هشتگ‌های مختلف آمادگی خود را برای تحقق این شعار مهم اعلام کردند.

* جزئیات ادبیات حمایت از کالای ایرانی باید از حلقه فکری انقلاب به عموم مردم تسری پیدا کند

حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در توئیتی در این باره نوشت: « جزئیات ادبیات حمایت از کالای ایرانی باید از حلقه فکری انقلاب اسلامی به عموم مردم تسری پیدا کند.» وی همچنین از مخاطبان خود خواست تا پیشنهاد عملیاتی خود برای این موضوع را بگویند.

وی در توئیت دیگری تاکید کرد: « حمایت از مصرف کننده ایرانی خودش بخشی از برنامه حمایت از کالای ایرانی محسوب میشه! اگه مصرف کننده تقویت نشه تولید زمین می خوره!»

* آری به حمایت از کالای ایرانی، نه به بنرهای بیخودی!

سعید تواناراد دبیر سیاسی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در پیامی نوشت: «نمیدونم توی این بنرای تبریک سال چی هست که کوچک‌ترین ادارات هم از خیرش نمی‌گذرن! خدایا بسه دیگه… بابا خسته شدیم دیگه … آری به حمایت از کالای ایرانی، نه به بنرهای بیخودی!»

وی در پیام دیگری هم به موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان پرداخته نوشته است« آقای روحانی می‌گویند در اوایل دهه ۸۰ خانه بزرگی نداشتند. چطور در طی ۱۰-۱۵ سال، صاحب یک خانه چند ده میلیاردی در ولنجک تهران شدند؟ شفافیت حکم می‌کند مردم بدانند این اموال از کجا آمده است؟ در این خصوص از برگزاری رفراندوم استقبال می‌کنیم!»

* لزوم شناسایی و از بین بردن باندهای وابسته به قدرت قاچاق توسط وزارت اطلاعات

محمدامین مهدی‌پور دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پیامی از وارادات شکلات های خارجی به کشور انتقاد کرد و نوشت: « مسئولین در جهت حمایت از کالای ایرانی شکلات از روسیه وارد کردن تا مردم مقایسه کنن، متوجه بشن که شکلاتای ما خوش مزه تره!»

وی در پیام دیگری تاکید کرد: « شناسایی و از بین بردن باندهای وابسته به قدرت قاچاق، یکی از مهمترین کارهایی است که وزارت اطلاعات می تواند برای حمایت از کالای ایرانی انجام دهد.

* پای کار ایرانیم با حمایت از کالای ایرانی

محمد حسین مددی فعال دانشجویی در پیامی نوشت: « رهبر انقلاب در حرم رضوی: جوان‌ها اگر همان‌قدر که به تیم رئال و فلان تیم فوتبال تعصب دارند، نسبت به تولید داخلی تعصب داشته باشند، بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد!»

وی در پیامی دیگری نوشت: « ما پای کار ایرانیم با حمایت از کالای ایرانی!»

* ناامیدی رهبری از اقدامات دولتمردان و امید وافر ایشان به عزم و اراده پولادین مردم غیور ایران

هاتف‌الرحمن صالحی از فعالان دانشجویی هم در پیامی نوشت: « رفتار برخی خواص در قبال شعار سال، دردآور است. عده‌ای به جای ابراز خرسندی از توجه رهبر انقلاب به حمایت از کالای ایرانی، همنوا با اجانب، پروژه جدید متهم ساختن برخی نهادهای انقلابی کشور به قاچاق کالا را با هدف عدم تمرکز افکار عمومی بر محمل اصلی فساد و قاچاق آغاز نموده‌اند! » 

وی در پیام دیگری نوشت: « طبق پیام نوروزی رهبر انقلاب، سنگینی امر خطیر حمایت از کالای ایرانی، بر دوش مردم غیور ایران خواهد بود. مسئولین کشور به ویژه دولت فخیمه و کارگزاران آن، باید صرفاً به یک اصل بنیادین اهتمام ورزند و آن چیزی نیست جز کاهش واردات غیرضروری و نیز مبارزه حقیقی با قاچاق کالا»

صالحی در پیام دیگری نوشت: « شاه بیت غزل سخنرانی نوروزی رهبر حکیم انقلاب اسلامی این بود: “ما در کشور هیچ مشکلی که قابل حل نباشد، نداریم.” ای کاش شمه‌ای از این نگاه و بینش وسیع مبتنی بر واقعیت و مستظهر به ظرفیت جوانان مومن و انقلابی، در روح و ذهن مسئولان و متولیان دولت تدبیر و امید رسوخ می‌کرد. »

صالحی همچنین نوشت: « مهم ترین فراز پیام نوروزی رهبر حکیم انقلاب، تاکید ایشان بر محور بودن مردم در تحقّق سیاست کلان اقتصاد مقاومتی و نیز حمایت از کالای ایرانی بود. به زعم حقیر، این تصریح، نشانگر ناامیدی معظّم له از اقدامات دولتمردان و امید وافر ایشان به عزم و اراده پولادین مردم غیور ایران است. »

* برای تحقق سیاست‌های اقتصادی به رهبر انقلاب و تاریخ این کشور بدهکاریم 

پیام مرادی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل هم در توئیتی نوشت: « یکی از معضلات جدی کشور ما “همیشه طلبکار بودن” است! چه در میان مسولین و چه در میان مردم! آرمان گرا بودن با همیشه طلبکار بودن فرق دارد! امثال من در مورد تحقق سیاست‌های اقتصادی به رهبر انقلاب و تاریخ این کشور بدهکاریم نه طلبکار!»

* مسئولان برای حمایت از کالای ایرانی از خودشان شروع کنند

یکی از فعالان دانشجویی هم با نام کاربری « سیروس» نوشته است: « میگی حمایت از کالای ایرانی مخالف‌اند، میگی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین باز مخالف‌اند، میگی حمایت از تولید ملی مخالف‌اند، میگی اشتغال‌زایی مخالف‌اند میگی جوان گرایی مخالف‌اند. بعد هم خودشون رو حامی ملت و اکثریت جامعه می‌دونند به قول امام عزیز خیلی…»

مرضیه هم در توئیتی نوشته است: « واسه حمایت از کالای ایرانی بهتره مسئولین از خودشون و وسایل زندگیشون شروع کنند وکالای ایرانی بخرند»

* بیایید همه با هم کالای ایرانی بخریم

محمدعلی سعادتی دبیر سابق اتحادیه سازمان اسلامی دانشجویان ایران هم در صفحه اینستاگرامش نوشت: « ما جوانان از مسئولین دلسردیم ولی به فرمان رهبرمان لبیک می‌گوئیم و کار و تلاش را ادامه می‌دهیم. همگام با رهبرمان به قومیت‌گرایی سیاسی نه می‌گوئیم و به مسئولان یادآوری می‌کنیم که جامعه نسبی را رها کرده و به جامعه مدنی اهمیت بدهید، همانطور که قبل از انتخابات به جامعه مدنی اهمیت می‌دهید»

وی در پیام دیگری نوشت: « کره جنوبی چگونه کره جنوبی شد! دانش آموزان کره‌ای بصورت خودجوش کسانی که از کالای داخلی استفاده نمی‌کردند را خائن به وطن معرفی می‌کردند، “بیایید همه با هم کالای ایرانی خرید کنیم”

* انتشار تصاویر خرید کالای ایرانی

یکی از فعالان دانشجویی هم با نام کاربری « افسر شماره ۱۳» در توئیتی پیشنهاد داده است که: « خوبه امسال هر کالای ایرانی که می‌خریم، تصویرش رو با هشتگ «حمایت از کالای ایرانی» منتشر کنیم.» 

* لزوم معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی

یکی از دانشجویان هم با نام کاربری « گیل مرد» نوشته است: « خوبه هرکس در صنف خودش محصولات خوب و با کیفیت ایرانی رو معرفی کنه با حمایت از کالای ایرانی باعث تشویق تولید کننده‌های و اشتغال کارگران هموطن‌مون و صد البته ارتقای کیفیت محصولات ایرانی خواهیم شد»

* رهبری با نام‌گذاری سال جدید نشان دادند دیگر برای بهبود اوضاع اقتصادی امیدی به مسئولان ندارند

مصطفی ابراهیمی هم در توئیتی نوشته است: « اینکه حضرت آقا امسال رو به حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند، یعنی امیدشون به مسئولین برای بهبود اوضاع اقتصادی را از دست دادند و چشم انتظار حمایت ما از تولید داخل هستند. انشاالله همه عمل کنیم و بقیه رو هم به خرید جنس تولید مملکت خودمون تشویق کنیم.»

انتهای پیام/

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.لینک منبع

پاسخ دهید