پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
حمایت از طرح‌های فناورانه و تجاری‌سازی محصولات حوزه دریا در خبر علمی

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد سعید سیف با تاکید بر اهمیت حمایت از نیروی انسانی در حوزه دریا گفت: توسعه فناوری‌های دریایی در کشور یکی از اصلی‌ترین اهداف ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی است که به ‌طور حتم منجر به رشد و پیشرفت صنایع دریایی و دیگر صنایع وابسته خواهد شد.

وی افزود: از این‌رو حمایت از زیرساخت‌های انسانی مانند اساتید، پژوهشگران و دانشجویان از یکسو و از سوی دیگر حمایت از صنایع فناورانه دریایی و کمک به تجاری‌سازی محصولات و تجهیزات دریایی در راستای شکل‌گیری و توسعه کسب‌ وکارها و شرکت‌های دانش‌بنیان از برنامه‌های این ستاد در آینده نزدیک خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی تاکید کرد: توسعه و تقویت رویدادهای کارآفرینی و ایده پردازی و همچنین حمایت از کسب ‌وکارهای نوپا و شتاب‌ دهنده‌ها نیز موضوعات مهم دیگری است که باید به آن توجه کنیم.

سیف با اشاره به ترویج فعالیت‌های آموزشی و ترویجی در راستای فرهنگ دریایی گفت:  ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی بخشی از فعالیت خود را نیز معطوف به مطالعات و برنامه‌ ریزی‌های راهبردی در زمینه صنایع و فناوری‌های دریایی خواهد کرد.

افزایش ۴ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان

وی با اشاره به افزایش تصاعدی شرکت‌های دانش‌بنیان در دوره کاری این ستاد تاکید کرد: ستاد دریایی با اتخاذ سیاست‌ها و حمایت‌های مناسب برنامه ویژه‌ای را برای توسعه فناوری‌های دریایی و شکل ‌گیری زنجیره تولید در نظر گرفته است.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی خاطرنشان کرد: این ستاد تاثیر قابل‌ توجهی برافزایش تعداد شرکت‌ها داشته است، به‌ طوری‌ که تعداد این شرکت‌ها از ۱۲ شرکت در سال ۹۳ به ۴۹ شرکت تا پایان سال ۹۶ رسیده است.

سیف بابیان اینکه تعداد مقالات چاپ‌شده در مجلات معتبر خارجی ازجمله شاخص‌های مهم ارزیابی وضعیت علم و فناوری هر کشوری است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر رتبه ایران در تعداد مقالات حوزه مهندسی دریا رشد قابل‌ توجهی داشته به‌ طوری‌ که در آخرین آمار موجود جایگاه ششم دنیا و اول خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: رتبه ایران در این شاخص تقریبا بیشترین رشد را در دنیا طی سال‌های اخیر تجربه کرده و خوشبختانه طبق آخرین آمار این رشد هنوز ادامه دارد.

رونمایی از ۸ محصول فناورانه دریایی

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی اضافه کرد: سال گذشته در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، ۸ محصول فناورانه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی توسط معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور رونمایی شد.

سیف بابیان اینکه پیش‌نویس برنامه پنج سال آینده ستاد تدوین ‌شده و در حال نهایی شدن است، گفت: براساس این برنامه در سال ۹۷ نیز اقدامات و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای در نظر گرفته ‌شده و امیدواریم با مشارکت سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی، آنها را تحقق ‌بخشیم.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : حمایت از طرح‌های فناورانه و تجاری‌سازی محصولات حوزه دریا

حمایت از طرح‌های فناورانه و تجاری‌سازی محصولات حوزه دریا

۳۰ March 2018 | 12:04 pmلینک منبع

پاسخ دهید