7 ساعت ago
ورزشی

2 بازدید

عصبانیت بوتاس از تصمیم مدیران تیم مرسدس / قهرمانی جنجالی همیلتون در روسیه (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، شانزدهمین مرحله اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان پیست سوچی اوتودرام روسیه برگزار شده و لوییس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس برای سومین بار متوالی به قهرمانی دست یافت اما این عنوان جنجال های زیادی را به همراه داشته است.

 

والتری بوتاس هم تیمی لوییس همیلتون در تیم مرسدس در بسیاری از دقایق این مسابقه در رتبه اول قرار داشت و به نظر می رسید رتبه اول را از آن خود خواهد کرد اما در نهایت و پس از رقم خوردن اتفاقاتی عجیب، لوییس همیلتون دیگر راننده تیم مرسدس به این عنوان دست یافت.

 

به نظر می رسد این اتفاق با دستور مدیران تیم مرسدس انجام شده است زیرا با قهرمانی راننده انگلیسی، او حالا برای هشتمین بار عنوان قهرمانی را جشن می گیرد و فاصله بیشتری با سباستین فتل، راننده آلمانی فراری پیدا می کند تا از این طریق شانس بیشتری برای کسب عنوان قهرمانی در کل رقابت ها داشته باشد.

 

در پایان این مسابقه والتری بوتاس هم تیمی همیلتون در تیم مرسدس عنوان دوم را از آن خود کرد و سباستین فتل از فراری نیز در رتبه دوم قرار گرفت.

 

حالا و با توجه اینکه تنها ۵ دور تا پایان رقابت ها باقی مانده، همیلتون با اختلاف ۵۰ امتیازی نسبت به سباستین فتل در صدر جدول قرار داشته و بخت زیادی برای فتح عنوان قهرمانی دارد؛ هدفی که مدیران مرسدس در ذهن خود طراحی کرده بودند و سناریوی اتفاقات امروز نیز بر اساس آن چیده شده بود.

 

همانطور که در تصاویر پیداست، والتری بوتاس از سناریوی مدیران مرسدس که در نهایت منتج به از دست دادن عنوان فردی رای او شد رضایت ندارد و هم تیمی هایش بعد از پایان این دور به او دلداری دادند.

 

در هنگام اهدای جوایز، لوییس همیلتون بر خلاف مقررات و برای دلجویی از هم تیمی خود از والتری بوتاس می خواهد روی سکو بیاید تا به نوعی قهرمانی را به او تقدیم کرده باشد.

 

البته احتمالا با توجه به سیاست مدیران مرسدس، هنگامیکه قهرمانی همیلتون قطعی شد آنگاه وی در ادوار تشریفاتی اجازه خواهد داد تا والتری بوتاس پیش افتا تا بدین ترتیب او نیز از بخت بیشتری برای بهبود رتبه خود برخوردار باشد.

 

جالب اینجاست که والتری در رقابتهای تعیین ‌خط همیلتون را شکست داده بوده و  مسابقه را از جایگاه اول شروع کرده بود و آنجا نیز این همیلتون بود که تا دور آخر در رتبه اول بود اما ناگهان والتری از وی جلو زده و این عنوان را از آن خود کرد.

 

در پایان این مرحله، لوییس همیلتون با ۳۰۶ امتیاز در صدر جدول قرار گرفته و سباستین فتل با ۲۵۶ امتیاز رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. همچنین والتری بوتاس نیز با ۱۸۹ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد. در رده بندی تیمی نیز مرسدس، فراری و ردبول در رتبه های اول تا سوم جای گرفته اند.

 

 

 

 

 

 

 

عصبانیت بوتاس از تصمیم مدیران تیم مرسدس / قهرمانی جنجالی همیلتون در روسیه (عکس)

همچنین ببینیدمشکل بزرگ میکسدزون یادگار برای تهیه خبر (عکس)

کد خبر: ۱۵۵۷۳۹۱/۲

زمان: …لینک منبع

پاسخ دهید