2 هفته ago
ورزشی

6 بازدید

گواردیولا: به همه توصیه می کنم سفر کنند

به گزارش “ورزش سه”، گواردیولا که از فصل ۰۹-۲۰۰۸ وارد عرصه مربیگری در بالاترین سطح شد، تاکنون ۲۴ جام مختلف به دست آورده که ۱۴ تای آن در ۴ فصل حضور بارسا بود؛ از جمله دو قهرمانی در چمیونزلیگ در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱.

او بایرن مونیخ و منچسترسیتی، موفق به قهرمانی در رقابت های اروپایی نشده و به نظر می رسد هنوز ماموریتی نیمه کاره دارد؛ با این وجود، مایل است در مقطعی از دوران حرفه ای اش، کار در یک تیم ملی را تجربه کند.

او که در دانشگاه لیورپول سخنرانی داشت، گفت:” من دوست دارم سرمربی یک تیم ملی شوم؛ بله، دوست دارم این کار را بکنم. این اتفاق خواهد افتاد زیرا دوست دارم که هر سه روز بازی داشته باشیم اما نیاز به آرامش بیشتر دارم، اینکه بیشتر گلف بازی کنم اما حالا وقت بازی کردن ندارم.

دیر یا زود، این اتفاق رخ خواهد داد. اگر فرصت کار در یک تیم ملی را پیدا کنم و پیشنهادی به من ارائه بشود.”

 

 

 

گواردیولا معتقد است که یک مربی باید تجربه کار در فرهنگ های فوتبالی متفاوت را به دست بیاورد:” در فوتبال شما به جاهای مختلف سفر می کنید. این فوق العاده است. من در پایان دوران بازی ام، شش ماه به مکزیک رفتم و همین طور قطر، یک کشور عربی.

به عنوان مربی، من در آلمان زندگی کردم و حالا اینجا در انگلیس هستم. من آلمانی یاد گرفتم که قبلا برایم غیرممکن بود بفهمم. خانواده ام قبلا یک کلمه هم انگلیسی صحبت نمی کردم و اکنون بی نقص حرف می زنند.

سفر کردن فوق العاده است. من بقیه را تشویق می کنم که سفر کنند. باید حرکت کرد. من بازیکنانم را هم تشویق به این کار می کنم.

باید برای انجام کارها کنجکاو بود. دوران حرفه ای فوتبال خیلی کوتاه است. یک روز از خواب بیدار می شوید و می بینید “وای، تمام شد”. زمان خیلی سریع سپری می شود.”

گواردیولا: به همه توصیه می کنم سفر کنند

همچنین ببینیددیبالا و رد شایعات جدایی از یوونتوس

کد خبر: ۱۵۷۰۴۴۱/۴۲

زمان: ۲۱:۲۳ …لینک منبع

پاسخ دهید